Посјета ученика основне школе библиотеци

Данас су нас посјетили ученици 4. разреда Основне школе “Милош Дујић” Челинац који похађају литерарну секцију, са учитељицом Бојом Блаженовић.

Ученике смо провели кроз одјељења библиотеке, разговарали о занимљивим књигама, препоручили занимљиве садржаје. Имали су прилику да прелистају књиге прилагођене свом узрасту, и да нам прочитају одломке из одабраних књига.

Подсјећамо родитеље и наставнике да имају на располагању колективни упис у Информативно-позајмно одјељење наше библиотеке, односно да је потребно да се најмање 5 ученика једног разреда упише у библиотеку (према достављеном списку) и на тај начин умјесто 5 КМ за годишњу чланарину плаћају 3 КМ. Чланарина је важећа за календарску годину.

Родитељи, не чекајте да ваше дијете научи да чита како бисте му показали гдје се налази библиотека. Љубав према књизи потребно је усадити много раније, заједничким избором лијепе књиге за свој узраст, заједничким листањем и читањем са родитељима (рецимо, прије спавања).